Μπάσκετ – Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη για τους Ικάρους

Μπάσκετ - Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη για τους Ικάρους
- Διαφήμιση -

ΑΤΛΑΣ BC ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΓΣ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ: 44 – 60

Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη για τους Ικάρους, οι οποίοι επικράτησαν με σκορ 44-60, έναντι του αντιπάλου τους, στο εκτός έδρας παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του α’ γύρου της τελικής φάσης του Πρωταθλήματος.

Η ομάδα των Ικάρων ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι με σωστές επιλογές στην επίθεση και σκληρή άμυνα, επιβάλλοντας τον ρυθμό της από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Διατηρώντας τον ρυθμό της στην επίθεση άνοιξε ακόμη περισσότερο τη «ψαλίδα» της διαφοράς μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και η αναμέτρηση απέκτησε ως το τέλος της διαδικαστικό χαρακτήρα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-15, 25-32 (ημ.), 32-50, 44-60

ΓΣ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Βατζήκας 21 (5), Λουλούδης 20 (4), Καραλίβανος 4, Γούνας 5, Λόγυρος 2, Γιαννάτος 6 (1), Μηνάς 2, Λαδιάς, Δαγκούλας, Σαμαράς, Καρανικολίδης.

Ακολουθήστε το serrespost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα του Ν. Σερρών και όχι μόνο.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.