Μπάσκετ: ΓΣ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64 – 65 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Μπάσκετ: ΓΣ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64 - 65 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
- Διαφήμιση -

Σε μία αναμέτρηση που κράτησε την αγωνία στο ζενίθ, οι Ίκαροι γνώρισαν την ήττα από τον Αστέρα Καβάλας, χάνοντας με σκορ 64-65 (στην παράταση) στο παιχνίδι για την 4η αγωνιστική, του 2ου γύρου, του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Οι Ίκαροι μπήκαν συγκεντρωμένα στο παρκέ πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση στο 1ο ημίχρονο με μεγάλη ευστοχία και καλές επιλογές στο παιχνίδι τους. Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να αλλάξουν τη ροή του αγώνα, καταφέρνοντας να ροκανίσουν τη διαφορά με εύστοχα σουτ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Οι Ίκαροι θα μπορούσαν να επικρατήσουν της αναμέτρησης, αν ευστοχούσαν σε δυο βολές στο τελευταίο δευτερόλεπτο του κανονικού αγώνα. Ωστόσο αυτό δεν έγινε και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, όπου η μάχη για το ροζ φύλλο υπήρξε σκληρή. Με κάθε κατοχή της μπάλας να μετράει, οι ομάδες πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις, καταλήγοντας σε ένα φινάλε που βρήκε τον Αστέρα νικητή.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 41-29 (ημ.), 51-49, 60-60, παράταση 64-65

ΓΣ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Δάγκουλας 1, Λαδιάς, Βατζήκας 9(1) , Λουλούδης 11 (2) , Μηνάς 2, Καραλίβανος, Λόγυρος 21(4), Γούνας 1, Χασάπης 1, Γιαννάτος 10, Κωνσταντινίδης 8

Ακολουθήστε το serrespost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα του Ν. Σερρών και όχι μόνο.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.