Νικηφόρο πέρασμα από τη Νιγρίτα για την ΑΕΣ – Δηλώσεις Ιωσηφίδη

ΑΕΣ
- Διαφήμιση -

Με νίκη εκτός έδρας επανήλθαν οι παίδες της ΑΕΣ στο κλειστό γυμναστήριο της Νιγρίτας αντιμετωπίζοντας τον τοπικό Βισάλτη.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 60-67 δίνοντας στην ΑΕΣ πλεονέκτημα ακόμη και ήττας (με 6 πόντους) στον επαναληπτικό της Τετάρτης, στο κλειστό της Ομόνοιας.

Τα δεκάλεπτα:15-15, 16-12, 10-13, 19-27

Μετά τον αγώνα ο προπονητής της ΑΕΣ Σταύρος Ιωσηφίδης δήλωσε:
“Μετά από αρκετούς μήνες απραξίας και μετά από σχεδόν ένα μήνα προετοιμασίας η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει την ομάδα της Νιγρίτας. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του. Οι δυο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον στους λιγοστούς δυστυχώς θεατές που επιτρέπεται να παρακολουθήσουν αυτά τα παιχνίδια. Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να ελέγξουμε τα ριμπάουντ και να μην δώσουμε δευτερες και τρίτες επιθεσεις και καταφέραμε να κερδίσουμε το ματς. Τελείωσε απλώς το πρώτο ημίχρονο. Την Τετάρτη θελουμε ακόμα μια νίκη για να περάσουμε στην επόμενη φάση. Συγχαρητήρια στους αθλητες και των δυο ομάδων που ανταποκρίθηκαν στις αναγκες του παιχνιδιού μετά από την πολύμηνη αποχή από τις προπονήσεις. Ευχαριστούμε την ομάδα του Βισάλτη για την φιλοξενία.”

ΒΙΣΑΛΤΗΣ (ΚΑΛΑΗΣ): ΛΑΣΚΑ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΜΠΕΝΓΚΑ Λ., ΜΠΕΝΓΚΑ Ρ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΧΟΥΝΟΣ, ΜΠΕΝΓΚΑ Θ., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ.
ΑΕΣ (ΚΟΚΟΛΙΟΣ – ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ): ΣΚΑΠΗΣ, ΡΗΓΑΣ, ΒΕΛΙΩΤΗΣ, ΣΑΡΡΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΛΑΤΣΙΟΣ, ΜΑΓΓΕΝΑΚΗΣ, ΣΙΑΚΚΑΣ, ΣΤΑΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ, ΛΕΟΝΤΗΣ, ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΝΕΔΟΓΛΟΥ Ζ. – ΚΑΝΤΖΟΥΡΙΔΗΣ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.