Πρώτη νίκη για το εφηβικό της ΑΕΣ

320
νίκη
- Διαφήμιση -

Την 1η της νίκη πέτυχε η εφηβική ομάδα της ΑΕΣ η οποία επιβλήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου επί της αντίστοιχης του Ρούπελ Σιδηροκάστρου.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και εκμεταλλευόμενοι τα λάθη και την αστοχία των γηπεδούχων προηγήθηκαν στην 1η περίοδο με 13-14 και 21-30 στο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο η ΑΕΣ έπαιξε καλύτερη άμυνα και δέχθηκε συνολικά 23 πόντους και με σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και αρχικά να μειώσει το σκορ 37-40 στην 3η περίοδο και τελικά να φτάσει στην επικράτηση με 55-53 στην 4η και τελευταία περίοδο.

Διαιτητές : Καντζουρίδης – Τσακιρίδης.

Α.Ε.Σ. ( Ιωσηφίδης – Κοκολιός ): Σκαπής, Σαρρής, Λάτσιος, Δούκας Δ., Θεοδοσιάδης, Χατζηδήμος, Χατζηπασχάλης, Μάνδραλης, Πεχλιβανίδης, Λεοντής, Τσέλιος.
ΡΟΥΠΕΛ ( Ιωαννίδης ): Στεφάνου, Καμπέρης, Τσίντσιος, Ιωαννίδης, Μπαναμπάκης, Κράσιος, Μεταλλίδης, Μπαζτέκας, Αστάκογλου, Τοπολίγκας.

Επόμενη αγωνιστική: Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – Α.Ε.Σ.

Φωτο: anexartitos.gr

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.