Νέο σημαντικό διπλό για τον ΓΣ Σερρών 2017

73
Γ.Σ.Σερρών σημαντικό
- Διαφήμιση -

Νέο σημαντικό διπλό για τον Kafeanodos Γ. Σ .Σερρών 2017 στην Αλεξανδρούπολη κόντρα στον τοπικό Εθνικό με 70-50.

Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν κάπως χαλαρά δίνοντας το δικαίωμα στους γηπεδούχους να προηγηθούν με 18-9 στο 1ο δεκάλεπτο. Ωστόσο η εξέλιξη ήταν διαφορετική. Δυνατή άμυνα, έλεγχος των ριμπάουντ και καλή προσέγγιση στο αντίπαλο καλάθι έδωσαν προβάδισμα για τους «ταύρους»ενός πόντου (24-25) στο ημίχρονο και 11 στο 3ο δεκάλεπτο(36-47).

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με επίδειξη δύναμης και ανωτερότητας για τους παίκτες του Γιάννη Μπουτάκογλου. Ο Γιώργος Ασημάκης σταθερή αξία για ένα ακόμη απόγευμα ενώ ένα από τα καλύτερα φετινά του παιχνίδια έκανε ο χαλκέντερος Σάκης Ντίκογλου.

Επόμενη δοκιμασία για τον Γυμναστικό το μεγάλο ντέρμπι με τον Πανσερραϊκό το ερχόμενο Σάββατο με τις ιδιαιτερότητες της πρωτιάς και του γοήτρου. Παιχνίδι που όλοι θέλουν να αγωνιστούν και να το ζήσουν.

Αγωνίστηκαν οι:
(Γ. Μπουτάκογλου): Ιακωβίδης 1, Λαδιάς 4 (1), Σκαλιστής 3 (1), Ντίκογλου 12, Χατζής 5 (1), Ντινούδης 8 (2), Ασημάκης 27 (2), Καρακώστας 2, Γιαβρόπουλος 2, Ιωαννίδης 6.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.