Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. – Τιτάνες Δράμας: 81-35

ΖΕΝΙΘ ΑΟΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ Απόλλωνας Δράμας
- Διαφήμιση -

Όντας πολύ ανώτερος στο παρκέ ο Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. διέλυσε τους Τιτάνες Δράμας με 81-35 στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας προσθέτοντας την ένατη συνεχόμενη νίκη στο ενεργητικό του.

Το «τριφύλλι» ήταν υποτονικό στα πρώτα λεπτά της εναρκτήριας περιόδου της αναμέτρησης, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν εκμεταλλεύθηκαν αυτή την ευκαιρία που τους παρουσιάσθηκε και όταν η ομάδα του Γιάννη Μπουτάκογλου «αφυπνίσθηκε» (10-0 στο 7′), τότε το νερό μπήκε στ’ αυλάκι για τους «πράσινους». Το δεκάλεπτο έληξε 15-3.
Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί πετυχαίνοντας 29 πόντους, ενώ δέχθηκαν μόνο δύο (!). Το δεκάλεπτο έκλεισε με 44-5.
Στη τρίτη περίοδο η διαφορά υπέρ του «τριφυλλιού» ξεπέρασε το +50 (66-15).
Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι αθλητές του Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. έριξαν ταχύτητα σεβόμενοι και τους αντιπάλους τους που αγωνίσθηκαν με ελλείψεις.

Διαιτητές: Νέδογλου Α. – Τσακιρίδης
Δεκάλεπτα: 15-3, 44-5 (ημ.), 66-15, 81-35
Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. (Μπουτάκογλου): Σταμπουλής 5, Μποζουτσίδης 17 (5), Καρανικόλας, Μητρούδης, Χορτομάρης 9 (1), Κούτσας 4, Γιαννούλης 4, Ασημάκης 18 (2), Καρακώστας 9 (1), Γιαβρόπουλος 10, Δεληγιάννης 5.
Τιτάνες Δράμας (Καρατζάς): Ταχυρίδης 2, Δεμερτζόγλου 2, Κουτσίδης 5, Γιετερίδης 10, Σπυριδόπουλος 10, Κουταλίδης 6.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/1/2018): ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ – ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.