“Φωτιά” στην κορυφή από τον Εθνικό Γαζώρου!

324
- Διαφήμιση -

Τον βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε ο Εθνικός Γαζώρου από τον Απόλλωνα Σμύρνης, μετά το τελικό 1-1, στον εκτός έδρας αγώνα. Ο Απόλλωνας προηγήθηκε με τον Κατσίκη στο 19΄, ενώ το γκολ της ισοφάρισης για τον Εθνικό Γαζώρου πέτυχε ο Γαϊδαρτζής στο 65΄.

Στο 9΄ σε μία αντεπίθεση του Εθνικού Γαζώρου, ο Αγγελακάς επιχείρησε συρτό διαγώνιο σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα όμως έφυγε έξω από το δεξί δοκάρι του Κοτταρά. Στο 19ο λεπτό ο Κατσίκης ήταν αυτός που κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τον Απόλλωνα και να κάνει το 1-0.Στο 25′ ένα μακρινό ξαφνικό σουτ του Αγγελακά, θα διώξει σε κόρνερ ο Κοτταράς.Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Ζυγκερίδης κάνει μια παράλληλη σέντρα από τα δεξιά στην καρδιά της άμυνας του Απόλλωνα, επιχείρησε την προβολή, ο Γαϊδαρτζής αλλά δεν βρήκε την μπάλα. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τον Εθνικό Γαζώρου πίσω στο σκορ με 1-0.

Στο 50΄ ο Παπαθανασίου διώχνει μια κοντινή κεφαλιά του Τσιλιγκίρη. Ο Εθνικός Γαζώρου σε μία αντεπίθεση αιφνιδιάζει την αντίπαλη ομάδα, με σέντρα από τα αριστερά του Β. Κωνσταντινίδη στην καρδιά της άμυνας του Απόλλωνα, που πιάστηκε στον ύπνο, και οΓαϊδαρτζής από κοντά έγραψε το 1-1 στο 65΄. Καλή στιγμή για τον Εθνικό Γαζώρου στο 78΄ με τον Βασίλη Κωνσταντινίδη να σουτάρει μέσα από την περιοχή και να διώχνει ο Κοτταράς. Στο 87΄ διώχνει με τα πόδια σωτήρια ο Παπαθανασίου, σουτ από το ύψος του πέναλτι που επιχείρησε ο Μανιάς.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.